Autorem projektu akademon je RNDr. Ondřej Dvořák, CSc. Jeho cílem je popularizace vědy a její zpřístupnění široké veřejnosti. Hlavní předností projektu akademon je tvorba aktualit z primárních zdrojů, kterými jsou recenzované vědecké publikace nebo webové stránky předních světových univerzit. Nejedná se v žádném případě o recyklované kusy textu psané a přeložené bez pochopení problematiky. Díky odbornosti autora najdou čtenáři na akademonu vždy mnoho podrobností, důkladnější popis a zasazení informací do souvislostí. 

Kvalitu dostupných informací dokazuje také to, že informace získané na webu akademon byly využity jako zdroje například při tvorbě článku na webu www.uLékaře.cz nebo byl doporučen jako zajímavý zdroj informací na webu www.svetenergie.cz. RNDr. Ondřej Dvořák, CSc. je také autorem knihy Chemie na talíři

Témata webu Akademon

Témata na webu akademon jsou přehledně seřazena do jednotlivých rubrik, díky kterým si čtenář jednoduše vyfiltruje pouze ty články, které ho aktuálně zajímají. Věnujeme se například tématům z archeologie, astronomie, biologie, fyziky, geologie, genetiky, kvantové fyziky, paleontologie, vesmíru, životního prostředí, robotiky nebo technologie.

Webová stránka akademon.cz je navíc archivována Národní knihovnou České republiky a ISSN 1214-1712

Co vás může dále zajímat?

Díky za Váš zájem!

Ondřej Dvořák, akademon.cz

Neomezený přístup k placeným článkům

Pro vaše pohodlí nabízíme čtyři varianty platby předplatného. Platbu díky tomu odešlete jedním kliknutím a celý rok budete mít přístup ke všem aktualitám na webu akademon. Díky předplatnému na celý rok budete mít nepřetržitý přístup ke všem článkům a zajímavostem o vědě, které se jinde nedozvíte.